Sprawy gospodarcze

ORGANY JUŻ W OPATOWICACH!!!

 

W poniedziałek 29 listopada 2021 dotarł do naszego kościoła transport z organami.

Słowa podziękowania kierujemy do kilkunastu Panów, którzy stawili się na miejscu i w ciągu 1,5 godziny rozładowali samochód. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do naszego Parafianina Pana Marcina Derendy, który ofiarował nam transport, jako swój wkład w to dzieło.

Dziękujemy Wszystkim, którzy od początku, gdy decyzja o sprowadzeniu organów z kościoła św. Switberta w Duisburgu została podjęta, z życzliwością i zaangażowaniem ją przyjęli, wykazując przy tym głębokie zrozumienie czym są w kościele prawdziwe, piszczałkowe organy.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zgłosili gotowość do udzielenia parafii pożyczki. W kilka dni potrzebna suma była zadeklarowana, a fundusze przekazane. Bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie tych organów zakupić.

Dziękujemy tym, którzy od samego początku wspierają tę inwestycje swoimi ofiarami, składanymi w ramach kolekty, wpłacanymi na konto oraz przekazywanymi bezpośrednio.

Rachunek za zakup organów oraz ich rozbiórkę został już zapłacony. Z parafią w Duisburgu jesteśmy rozliczeni.

Teraz będziemy cierpliwie czekać, aż nadejdzie nasza kolej do zbudowania organów przez firmę organmistrzowską. Orientacyjny termin rozpoczęcia prac to wiosna 2023 roku.

Numer konta, na który można przekazywać ofiary na zakup organów piszczałkowych do naszego kościoła:

10 1240 1343 1111 0011 0943 3678

Dokonując przelewu prosimy umieścić w tytule: ORGANY