26 marca 2023 – 5 niedziela Wielkiego Postu

Zapraszamy dziś na godz. 17.15 na nabożeństwo „Gorzkich Żalów” z kazaniem pasyjnym.

W czasie Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pańską podczas nabożeństw pasyjnych. Zapraszamy do udziału. Plan nabożeństw jest TUTAJ.

W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami parafii. Początek o godz. 19.00 w kościele św. Marcina, a zakończenie nabożeństwa w naszym kościele.

W poniedziałek na godzinę 19.00 grupa SNE zaprasza na Mszę św.

W sobotę o godz. 9.00 w salkach będzie można odbierać stroje komunijne.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę o godz. 18.45 w kaplicy modlitwa różańcowa.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian.

Wieczorem we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest w czwartki od godz. 19.00 do 20.00 oraz w soboty od godz. 17.00 do 18.00 (w tym czasie okazja do spowiedzi).

„Caritas” diecezjalna przygotowała, jak co roku, świece na stół wielkanocny, tzw. paschaliki. Można je nabywać w zakrystii. Zostały już tylko świece mniejsze za 8 zł. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło charytatywne.

Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę posprzątali kościół. Zapraszamy znowu w sobotę po Mszy św. porannej. Zachęcamy do włączenia się w te prace.

Dziś po Mszach św. jest możliwość wsparcia materialnego tarnogórskiego hospicjum „Królowej Pokoju” w ramach akcji „Pola Nadziei”. Zachęcamy do pomocy tej ważnej dla naszego miasta instytucji.

W zakrystii można składać stare lub zniszczone dewocjonalia (obrazy, obrazki i figurki; krzyże naścienne i stojące; zniszczone egzemplarze Pisma świętego, modlitewniki, śpiewniki religijne; książki i czasopisma religijne; różańce i medaliki; jakiekolwiek przedmioty religijne).

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta również na parafię. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na parafię poprzez konto bankowe.

Różańcowa intencja modlitewna: O pokój na Ukrainie.

02.04 – niedziela

18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II

 

1. Plac z pomnikiem św. Jana Pawła II przy starym kościele oo. Kamilianów

Terenowa Sekcja NSZZ „Solidarność” Powiatu Tarnogórskiego zaprasza mieszkańców miasta o godz. 15.00 na modlitwę przy pomniku św. Jana Pawła II, aby wobec prób dyskredytacji Papieża-Polaka dać wyraz swojego przywiązania do wartości chrześcijańskich i duchowego ojca naszej wolności.

 

2. Nasz kościół

O godz. 20.00 Msza św.: „O nawrócenie i opamiętanie dla atakujących św. Jana Pawła II oraz o Boże błogosławieństwo dla obrońców Jego imienia i dzieła”.

O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski i różaniec w intencji szacunku narodu polskiego dla Osoby i dzieła św. Jana Pawła II.

Po różańcu przejście pod wizerunek Ojca Świętego przed kościół. Zapalenie zniczy, które prosimy przynieść.

Uczczenie godziny odejścia do Domu Ojca (21.37).