14 lipca 2024 – 15 niedziela zwykła w ciągu roku

W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu (III piątek miesiąca). O godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej miesięczna Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Wspólnota SNE zaprasza w poniedziałek na modlitwę do kaplicy o godz. 19.00.

W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę i piątek po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa w kaplicy, natomiast w czwartek o godz. 18.30 w kościele różaniec w intencji powołań.

W lipcu i sierpniu będą zmiany w porządku mszalnym: w czwartki nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 (będzie tylko o 20.00); w niedziele nie będzie Nieszporów oraz Mszy św. o godz. 20.00 (jest odprawiana w tych miesiącach w kościele MB Królowej Pokoju).

Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę posprzątali kościół. Zachęcamy do włączenia się w te prace w każdą sobotę po Mszy św. porannej.

W dniach od 15 do 17 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można uzyskać szczegółowe informacje oraz zapisać się na pielgrzymkę do grupy tarnogórskiej, tzw. grupy czarnej.

W ubiegłym tygodniu całkowitemu zużyciu uległy drzwi znajdujące się pomiędzy przedsionkiem przy zakrystii a kościołem. Zepsute drzwi zostały zdemontowane. Ze względów bezpieczeństwa do momentu wstawienia nowych drzwi, które już zostały zamówione u stolarza, nie będzie możliwości wejścia do kaplicy w ciągu dnia. Przedsionek główny kościoła pozostaje otwarty – zachęcamy od skorzystania z tej możliwości nawiedzenia kościoła na modlitwę.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary miesięczne na remonty i inwestycje (remont dachu probostwa). W przyszłą niedzielę kolekta na parafię. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na parafię poprzez konto bankowe.

Różańcowa intencja modlitewna: O pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej oraz za naszą Ojczyznę.