21 kwietnia 2024 – 4 niedziela wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy triduum przed uroczystością wprowadzenia do naszej parafii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziś na godz. 17.15 zapraszamy na różaniec z ks. Jerzym. Będziemy rozważali ostatnie ziemskie publiczne słowa Kapłana-Męczennika, które wypowiedział na kilka godzin przed uprowadzeniem, 19 października 1984 roku w Bydgoszczy, podczas różańca ze środowiskiem ludzi pracy i „Domowego Kościoła”.

W poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. porannej i wieczornej wygłoszone zostaną homilie  na temat sprawiedliwości i miłości społecznej w oparciu o nauczanie ks. Jerzego. W poniedziałek i wtorek Msza św. poranna będzie w kościele, natomiast w środę w kaplicy.

W poniedziałek o godz. 17.15 nabożeństwo drogi krzyżowej z rozważaniami ks. Jerzego wygłoszonymi na Jasnej Górze podczas pierwszej pielgrzymki świata pracy we wrześniu 1983 roku.

We wtorek o godz. 17.15 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy się modlić słowami ks. Jerzego.

Na godz. 19.00 we wtorek zapraszamy na koncert poświęcony ks. Popiełuszce: „nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj” przygotowany przez fundację „Music Art”.

Zakończeniem naszego trzydniowego przygotowania będzie Msza św. z wprowadzeniem do kościoła relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki pod przewodnictwem Ks. Biskupa prof. Jana Kopca.

W poniedziałek wspólnota SNE zaprasza na Mszę św. w kaplicy o godz. 19.00.

W czwartek obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitw o urodzaje. Modlitwy te odmówimy przy krzyżu misyjnym po Mszy św. porannej.

Spotkania rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. W środę od godz. 16.30 w salkach będzie można odebrać alby komunijne dla chłopców.

W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 20.00 kolejna katecheza w ramach trwającego diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego.

W środę nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątek po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa w kaplicy.

W sobotę o godz. 10.00 spotkanie grupy „Dzieci Maryi”.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na środki transportu dla misjonarzy, których zakupem zajmuje się organizacja „MIVA Polska”.

W sobotę przypada 10 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II.

W ramach Kongresu Eucharystycznego naszej Diecezji w sobotę w parafii MB Uzdrowienia Chorych (u Kamilianów) odbędzie się STATIO III z udziałem Abp Adriana Galbasa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu, a Msza Święta będzie o 12.00. Będzie to również Dzień Wspólnoty Oazy Domowego Kościoła. Szczegóły na plakatach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę posprzątali kościół. Zapraszamy znowu w sobotę po Mszy św. porannej. Zachęcamy do włączenia się w te prace.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na parafię. W przyszłą niedzielę kolekta również na naszą parafię. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na parafię poprzez konto bankowe.

Różańcowa intencja modlitewna: O pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej oraz za naszą Ojczyznę.