Opatowice na żywoyou tube
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia parafialne

Niedziele i święta w lipcu i w sierpniu:
7.00, 9.00, (10.30 w Domu Pomocy Społecznej), 12.00, 16.30, 18.00

Niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00

Święta zniesione: 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

Dni powszednie: 8.00, 18.00

intencje tygodnia

INSTRUKCJA W SPRAWIE PIERWSZEJ KOMUNII 2020

czytaj dalej

Kancelaria jest czynna:

- w poniedziałki i wtorki po porannej Mszy świętej,
- w czwartki i piątki po Mszy wieczornej.

Parafia Matki Boskiej Piekarskiej,
Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
ul. Opatowicka 112, 42-612 Tarnowskie Góry
tel./fax: +48 32 285 48 48
parafia@opatowice.pl

Newsletter

Nr 27 (134) * ROK XXVII * 5 LIPCA 2020 *
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Mt 11,25-30
... Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

W każdym z nas jest pragnienie wolności, niezależności. Boimy się tego, co nas ogranicza. Boimy się „ram", w które może nas ktoś wetknąć. Człowiek bezdomny i bezpański pies również nie zależą od nikogo. Lecz to obraz samotności i pustki. Okazuje się, że oprócz potrzeby wolności jest we mnie też potrzeba wspólnoty. Bo pragnę być komuś potrzebny. Pierwszym, który mnie potrzebuje, jest Jezus Chrystus. To On tworzy ramy mojego życia. Od dnia mojego chrztu św. należę do Chrystusa. On jest moim Królem! „Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy". Ten Król nie ogranicza mnie, a daje mi wolność. Wolność od strachu przed samotnością i pustką. A również wolność wyboru między dobrem i złem. Jezus pokazał mi ramy mego życia, dlatego powinienem wiedzieć, co mam wybierać, a co odrzucać. Ramy, którymi Jezus otoczył moje życie, są widoczne w słowach Ewangelii. To są ramy bezpieczeństwa. On czuwa nade mną. Nieustannie JEST. A jednocześnie, łączy moje życie we wspólnotę z tymi, którzy tak jak ja idą za Nim. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię".

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

11 VII - św. Benedykt (480-547), opat, patron Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora - Módl się i pracuj! - to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

 

Cookies© Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej