Opatowice na żywoyou tube
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kronika parafialna

Niedziele i święta w lipcu i w sierpniu:
7.00, 9.00, (10.30 w Domu Pomocy Społecznej), 12.00, 16.30, 18.00

Niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00

Święta zniesione: 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

Dni powszednie: 8.00, 18.00

intencje tygodnia

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

przeczytaj więcej 

Kancelaria jest czynna:

- w poniedziałki i wtorki po porannej Mszy świętej,
- w czwartki i piątki po Mszy wieczornej.

Parafia Matki Boskiej Piekarskiej,
Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
ul. Opatowicka 112, 42-612 Tarnowskie Góry
tel./fax: +48 32 285 48 48
parafia@opatowice.pl

Newsletter
2011

Realizując hasło obecnego roku "Komunia z Bogiem" pierwszą niedzielę marca obchodziliśmy jako dzień modlitw w intencji rodzin. Małżonkowie wspólnoty Domowego Kościoła dzielili się świadectwem przeżywania swojej wiary.

20 - 23.03. przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Prowadził je dla dzieci, młodzieży i dorosłych ksiądz prałat Władysław Zązel, proboszcz z Kamesznicy.

Prace remontowe wokół schodów głównych dobiegły końca. Pochylnia dla wózków inwalidzkich została dostosowana do obowiązujących przepisów. Daszki zostały wymienione na większe, lepiej chroniące elewację. Schody i poziome powierzchnie wyłożono granitem, a ściany piaskowcem. Uzupełniono bruk wokół schodów i położono nowe tynki na całej zachodniej elewacji.

Pracownia kowalstwa artystycznego wyposażyła schody, podest i pochylnię w balustrady. Postawione zostały nowe lampy oświetlające plac przed kościołem.

 

Przy głównym wejściu do kościoła znajdzie swoje miejsce, na specjalnie skonstruowanej ścianie, mozaika upamiętniająca dzień beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Rada Parafialna przyjęła uchwałę, aby parafianie ufundowali tę mozaikę przy pomocy okolicznościowych cegiełek.

 

10 maja gościliśmy w parafii, podczas wizytacji kanonicznej, księdza biskupa Gerarda Kusza. Ksiądz Biskup zwizytował Dom Pomocy Społecznej, spotkał się, po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, z grupami parafialnymi. Podczas uroczystej Mszy św. udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

W uroczystość Bożego Ciała, 23.6. na zakończenie procesji ksiądz proboszcz poświęcił nową mozaikę zamontowaną na elewacji kościoła. Widnieje na niej postać bł. Jana Pawła II w szatach pontyfikalnych z mitrą i pastorałem, a u dołu umieszczono herby: papieski i Tarnowskich Gór. Mozaika zdobi główne wejście do kościoła od strony zachodniej. Została wykonana w pracowni architekta Michała Kuczmińskiego w Katowicach. Oprawa mozaiki została wykonana w granicie, piaskowcu i kutej stali. Stanowi swego rodzaju polowy ołtarz ku czci Papieża - Polaka.

W lipcu dokończono prace na zewnątrz głównego wejścia do kościoła. Nową oprawę z mielonego marmuru otrzymało 7 okrągłych filarów. W sierpniu pomalowano stropy i fragmenty ścian oraz dokonano remontu elewacji ośmioboku z kaplicą tygodniową i domu parafialnego.

 W dniach 9 - 19.10. miała miejsce parafilana pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela.

 

Od I Niedzieli Adwentu (27.11.) rozpoczął posługę w charakterze nadzwyczajnego szafarza Eucharystii pan dr Jerzy Pikiewicz  Rycerz Zakonu Grobu Bożego w Jerozolimie.

29.11. zmarł pomagający od kilki lat w naszym kościele ks. Ignacy Widera. Przed przejściem na emeryturę był proboszczem w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej. Tam został pochowany.


<< powrót
Cookies© Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej