Opatowice na żywoyou tube
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kronika parafialna

Niedziele i święta w lipcu i w sierpniu:
7.00, 9.00, (10.30 w Domu Pomocy Społecznej), 12.00, 16.30, 18.00

Niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00

Święta zniesione: 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

Dni powszednie: 8.00, 18.00

intencje tygodnia

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

przeczytaj więcej 

Kancelaria jest czynna:

- w poniedziałki i wtorki po porannej Mszy świętej,
- w czwartki i piątki po Mszy wieczornej.

Parafia Matki Boskiej Piekarskiej,
Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
ul. Opatowicka 112, 42-612 Tarnowskie Góry
tel./fax: +48 32 285 48 48
parafia@opatowice.pl

Newsletter
2002-2003

  • Jubileusz 25-lecia kapłaństwa księdza Dziekana

  • Bezpłatny bilet wstępu na Mszę Św. na Krakowskich Błoniach z udziałem Ojca Świętego

  • Europejski Rok Osób Niepełnosprawnych

  • Mozaika - Chrystus Zmartwychwstały

  • Goście z Wybrzeża Kości Słoniowej

  • Goście z Wybrzeża Kości Słoniowej

  • Budowa Groty

  • Budowa Groty

  • Budowa Groty

Siostry Służebniczki N.M.P. z Panewnik podczas wszystkich Mszy św. 20.I. ukazały charyzmat Zgromadzenia.
Od I Niedzieli Wielkiego Postu powiększył się skład Żywego Różańca. Z 5 róż istniejących do 8, w tym jedna róża młodzieżowa.
W lutym w kaplicy przedpogrzebowej założona została radiofonizacja oraz kaplicę wyposażono w sarkofag - chłodnię do przechowywania zwłok przed pogrzebem.
Tradycją stała się Międzyparafialna Droga Krzyżowa wiodąca ulicami Osiedla. W tym roku 15.II. wiodła z naszego kościoła do św. Marcina.

Rekolekcje wielkopostne prowadzili:

Zainicjowana akcja przez Caritas Diecezji "chleb miłości" przeszła w naszej parafii wszelkie oczekiwania. Miniaturowe chlebki parafianie wykupili po pierwszych dwóch Mszach św.

Konwent wielkanocny kapłanów dekanatu Stare Tarnowice odbył się w naszej parafii i został połączony z obchodami Jubileuszy 25-lecia kapłaństwa księdza Dziekana Eugeniusza Bienka.

Biskup Ordynariusz udzielił - 13.IV. - sakramentu bierzmowania prawie 200 osobom.
Do I Komunii św. przystąpiło w maju 96 dzieci. Darem dzieci jest mozaika przedstawiająca anioły obok Chrystusa Zmartwychwstałego.

Podczas tegorocznych wakacji dzieci odpoczywały na koloniach w Zawoi i szczyrku. Natomiast Caritas zorganizował cztery dwutygodniowe turnusy półkolonii przy naszym kościele.
30.VI. gościliśmy z występami Chór z Wybrzeża Kości Słoniowej. Bogaty artystycznie program ewangelizacyjny został przedstawiony podczas popołudniowego występu "pod gołym niebem".

18.VIII. - spotkanie z Ojcem Świętym.

W "Gościu Niedzielnym" z dnia 1.IX.02. ukazał się artykuł o naszej parafii.
2.IX. gościliśmy w parafii Radio Maryja. Szczegóły modlitewnego skupienia przedstawia Tygodnik Rodzin Katolickich.

13.IX. rodziny parafii przyjęły na nocleg niewidomych pielgrzymów uczestniczących w pielgrzymce do Piekar Śląskich. Chętnych rodzin było więcej niż pielgrzymów.
28.IX. uczestniczyli parafianie w dekanalnej pielgrzymce do gliwickiej katedry. Okazją było 10-lecie utworzenia Diecezji Gliwickiej.

W październiku podłączono dom parafialny wraz z punktem Caritas do kanalizacji miejskiej.
W związku z dodaniem, przez papieża, do Różańca czwartej części - "Światła" - zreorganizowano istniejące róże. Obecnie jest ich 6, po 20 osób każda.
W październiku i listopadzie kamieniarze z Pienin budowali grotę. Będzie ona zewnętrzną kaplicą Maryjną.

5.I. w naszym kościele wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu chóru "Resonans con tutti". 11.II. we wspomnienie M.B. z Lourdes w Domu Pomocy Społecznej ksiądz biskup Jan Wieczorek oficjalnie zainaugurował Europejski Rok Osób Niepełnosprawnych.

Parafialna pielgrzymka do Medugorje odbyła się od 30.3. do 9.4. Ksiądz Proboszcz wraz z parafianami przywieźli stamtąd figurę Matki Bożej.

Jedną z „atrakcji" rekolekcji dla dzieci było spotkanie z Madzią Buczek - inicjatorką Podwórkowych Kółek Różańcowych.

27.3.03. Ksiądz Biskup Gerard Kusz udzielił sakramentu bierzmowania 147 osobom. Również w Wielkim Poście odbyła się Międzyparafialna Droga Krzyżowa z kościoła św. Marcina do naszej świątyni.

Grota otrzymała oprawę z elementów artystycznie kutej stali. Podobnie jak ołtarz Maryjny w kościele, kaplica przedpogrzebowa i obejście wokół kościoła. Firma Art-Kowal wykonała latarnię i podarowała bramę prowadzącą na probostwo.

Za hartowaną szybą została umieszczona figura Matki Bożej z Medugorje. Figura jest darem dzieci pierwszokomunijnych. 4 maja podczas popołudniowego nabożeństwa została poświęcona grota-kaplica Matki Bożej Królowej Pokoju.

W maju dokończone zostały prace brukarskie drogi procesyjnej wokół kościoła. Uporządkowano także plac między kościołem a świetlicą. Powstały nowe trawniki, posadzono prawie 200 krzewów.

W miesiącach letnich tradycyjnie Parafia zorganizowała 2 turnusy kolonijne dla dzieci z rodzin uboższych. Natomiast Caritas prowadził 2 turnusy półkolonii przy parafii.

Dekretem księdza biskupa przeniesiony została do Bytomia ks. Andrzej Giszka. Na jego miejsce został posłany ksiądz neoprezbitera Maciej Węglarz.

W dzień odpustu parafialnego 14 września po raz pierwszy zostały wykorzystane zainstalowane na wieży kościelnej kuranty.

Od początku roku w podziemnej części domu parafialnego trwały prace wykończeniowe. Wybetonowano posadzki, pociągnięto instalacje. Ściany wyłożono płytami gipsowymi, a podłogi płytami gresowymi. A to efekty prac!

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w nowej świetlicy odbyły się spotkania opłatkowe grup parafialnych.


<< powrót
Cookies© Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej