Opatowice na żywoyou tube
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kronika parafialna

Niedziele i święta w lipcu i w sierpniu:
7.00, 9.00, (10.30 w Domu Pomocy Społecznej), 12.00, 16.30, 18.00

Niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00

Święta zniesione: 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

Dni powszednie: 8.00, 18.00

intencje tygodnia

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

przeczytaj więcej 

Kancelaria jest czynna:

- w poniedziałki i wtorki po porannej Mszy świętej,
- w czwartki i piątki po Mszy wieczornej.

Parafia Matki Boskiej Piekarskiej,
Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
ul. Opatowicka 112, 42-612 Tarnowskie Góry
tel./fax: +48 32 285 48 48
parafia@opatowice.pl

Newsletter
1990-1991

  • Pobite wszelkie rekordy frekwencji na budowie

  • Zabetonowaliśmy ostatni strop ośmioboku

  • Tak pomagają nasi „ulubieńcy”

  • Prace idą dość sprawnie

  • Prace idą dość sprawnie

  • Część katechetyczna

  • Prace wykończeniowe na nowym probostwie

19 maja - betonowanie stropu nad parterem domu katechetycznego. Zostały pobite wszelkie rekordy frekwencji na budowie, a dwa tygodnie później ... zabetonowaliśmy ostatni strop ośmioboku. Zbliżają się wakacje. Po raz pierwszy będziemy gościć w naszej parafii studentów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii. W związku z tym, trwają prace na nowym probostwie. Trzeba przygotować pomieszczenia, aby goście mieli gdzie spać. Prace idą dość sprawnie - pole popisu dla pań.

Montowanie żelbetonowych elementów międzyokiennych. Betonowanie stropu nad pierwszym piętrem domu katechetycznego wraz z "Portugalczykami". Frekwencja dość dobra. A trzy tygodnie później... betonowanie ostatniej kondygnacji domu katechetycznego. W związku z wprowadzeniem katechezy do szkół, podjęto działanie mające na celu utworzenie w części katechetycznej naszego kościoła K.L.L., czyli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Powstał Komitet Organizacyjny Liceum. Ma swoja pieczątkę, a nawet telefon. Na konto bankowe 1241-132-5 BANK ŚL. O.TARN.GÓRY 312770-130-138-709 zaczęły wpływać pieniądze od osób prywatnych jak i instytucji. Systematycznie, co miesiąc od zimy do wiosny odbywały się zebrania z rodzicami kandydatów do szkoły oraz z nauczycielami zainteresowanymi praca. Docelowy budynek szkoły pozostaje wciąż w stanie surowym, otwartym. Ale idea szkoły wydawała się na tyle możliwa, że zapadła decyzja uruchomienia jej już teraz w katechetyczno-mieszkalnej części baraku. Po pierwszej (pisemnej) części egzaminów okazało się, że takie rozwiązanie nie zadowala najlepszych, średnia ocen poniżej dostatecznego. Nowy nabór kandydatów po wykończeniu budynku.   Odbywają się narady, posiedzenia Komisji Sztuki Sakralnej przy Kurii Diecezjalnej w Katowicach, podczas których omawiane są różne koncepcje przeprojektowania kościoła. Chodzi, o to, by nie burzyć niczego, co już wymurowano, a jednak postawić kościół zgoła inny, o bardziej zróżnicowanej bryle i tańszej konstrukcji dachowej (z zastosowaniem podpór). Tymczasem trwają prace wykończeniowe na nowym probostwie. I tak dochodzi do zasiedlenia pustego dotąd budynku. Jako pierwszy wprowadził się Ksiądz Proboszcz - 18.06.1991 r. Również kancelaria parafialna znalazła godne pomieszczenia. Następnymi mieszkańcami są studenci z Hiszpanii i Francji, którzy podobnie ja w zeszłym roku przyjechali, aby pomagać w pracach budowlanych.

1.06. gościliśmy w Polsce po raz czwarty Ojca Świętego Jana Pawła II. Papieska pielgrzymka składała się z dwóch części:
- w czerwcu Jan Paweł II otwarł II Synod Plenarny,
- 14-15 sierpnia przewodniczył obchodom VI Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie. Z okazji Światowego Dnia Młodzieży, również w naszej parafii podejmowaliśmy gości podążających do Częstochowy, z różnych części kraju i Europy.
Dekretem Księdza Biskupa D. Zimonia został skierowany do pracy w naszej parafii drugi wikariusz w osobie ks. Grzegorz Skopa. Uległ zmianie niedzielny porządek Mszy Świętych. (Niedziela: 7:00, 9:30, 11:00 - dla dzieci - 12:30, 16:30, 18:00; w tygodniu: 8:00, 18:00; w święta zniesione: 7:00. 10:00, 16:30, 18:00).
W listopadzie nie bez trudności (skomplikowany montaż pieca, podwyższenie komina) uruchomiono centralne ogrzewanie. Jest ciepło !!!
Półroczne próby przeprowadzenia ks. Konrada na nowe probostwo zostały uwieńczone sukcesem w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Tegorocznymi odwiedzinami duszpasterskimi objęliśmy 3 nowo powstające ulice: Estońska, Litewska i Łotewska. Nowy kościół jest potrzebny pomimo 7 niedzielnych Mszy św., gdyż wiele osób uczestniczy w Eucharystii stoją na zewnątrz kaplicy niezależnie od warunków atmosferycznych.


<< powrót
Cookies© Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej