Opatowice na żywoyou tube
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Żywy Różaniec

Niedziele i święta:

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00

Święta zniesione: 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

Dni powszednie: 8.00, 18.00

intencje tygodnia

ODWOŁANIE RESKRYPTU DYSPENSY

czytaj dalej

Kancelaria jest czynna:

- wtorek: od godz. 8.45 do 9.15 oraz od godz. 18.45 do 19.30
- środa: od godz. 18.45 do 20.00
- piątek: od godz. 8.45 do 9.15.

We wtorki dyżurować będą Księża Wikarzy, a w środę i piątek Ks. Proboszcz.

Parafia Matki Boskiej Piekarskiej,
Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
ul. Opatowicka 112, 42-612 Tarnowskie Góry
tel./fax: +48 32 285 48 48
email: parafia@opatowice.pl
Konto bankowe: PeKaO 07 1240 1343 1111 0000 2368 1886

Cel - codzienne odmawianie różańca.

Intencje naszej modlitwy obejmują:

Ilość członków: 5 Róż x 20 osób = 100 osób.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Mają charakter modlitewny oraz wzbogacający wiedzę religijną. Msza św. zamówiona przez członków Żywego Różańca, ofiarowana w intencji całej wspólnoty odprawiana jest w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 7.00.


MŁODZIEŻOWE RÓŻE RÓŻAŃCOWE

Dobre czyny znaczą więcej, jeśli wspiera je modlitwa! To przekonanie towarzyszyło Paulinie Jaricot (1799-1862), założycielce Bractwa Różańcowego. W 1825 roku wymyśliła Żywy Różaniec. Grupy modlitewne, składające się z 15 osób, z których każda odmawiała codziennie jedną z piętnastu tajemnic różańcowych, ożywiały życie wiernych całej Francji i po dziś dzień pomagają wiernym w życiu. 

Różaniec stał się dla wielu ludzi codzienną, „umiłowaną" formą modlitwy. Nazwany przez papieża Pawła VI „streszczeniem Ewangelii" uczy nas chrześcijańskiego życia zgodnego z nauką Jezusa Chrystusa. Prosty w formie odmawiania nie wymaga dużych wysiłków i zaangażowania ze strony odmawiającego. Pomimo tego, jak zaznaczył Jan Paweł II, jest „cudowny w swej prostocie i swej głębi".

Pragnąc na nowo odkryć wartość modlitwy różańcowej w życiu religijnym człowieka, zachęcam wszystkich wiernych, a szczególnie młodzież, do podjęcia się rozważania codziennie jednej z tajemnic różańcowych.

Coraz mniej czasu poświęcamy na modlitwę. Wciąż zabiegani, zatroskani o sprawy doczesne, zapominamy o tym, co najważniejsze. Modlitwą możemy wyprosić wiele dobra, a nade wszystko życie wieczne, dla siebie i swoich bliskich. 5 minut poświecone w ciągu dnia na rozważanie tajemnicy różańca świętego to dla jednych bardzo dużo, dla drugich - mało, dla wielu jednak to czas bezcenny, jaki są w stanie ofiarować Bogu w konkretnej intencji.

Przynależność do Żywego Różańca zobowiązuje do codziennej modlitwy. Zapraszam Cię, Młody Człowieku, do odmawiania modlitwy różańcowej na wzór wspólnoty Żywego Różańca. 

Itencje naszej modlitwy obejmują: Ojca Świętego, Kapłanów, szczególnie z naszej parafii oraz powołania kapłańskie i zakonne, Misje święte, pokój na całym świecie, uzależnionych od alkoholu i innych nałogów, chorych, cierpiących i samotnych, młodzież i dzieci. Członkami Wspólnoty Żywego Różańca stajemy się przez odnotowanie decyzji w Księdze Bractwa Różańcowego (karta deklaracji) oraz odmawianie jednej tajemnicy różańcowej dziennie. Miejsce i pora nie mają specjalnego znaczenia.

Aby jednak nasza modlitwa była żywa, a zapał nie ustał, co miesiąc dokonamy zmiany tajemnicy różańcowej. Odbędzie się to podczas wieczornej modlitwy Młodych, w  pierwszą środę każdego miesiąca w kaplicy tygodniowej o godzinie 19.00. Spotkanie to będzie miało charakter modlitewny i wzbogacający naszą wiedzę religijną. Wyznaczymy sobie również w tym dniu intencje do wspólnej modlitwy. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść proszę o wcześniejszym powiadomieniu księdza i odebraniu karty modlitwy w czasie dla siebie dogodnym.

Co tydzień można włączyć się do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej we Wspólnocie Parafialnej podczas sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca jest celebrowana Msza święta, zamówiona przez członków Żywego Różańca, ofiarowana w intencji całej Wspólnoty o godzinie 7.00.

„Z wiarą ponownie podejmijcie różaniec”. Jan Paweł II

Cookies© Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej