Opatowice na żywoyou tube
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pracowali w parafii

Niedziele i święta w lipcu i w sierpniu:
7.00, 9.00, (10.30 w Domu Pomocy Społecznej), 12.00, 16.30, 18.00

Niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00

Święta zniesione: 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

Dni powszednie: 8.00, 18.00

intencje tygodnia

I soboty miesiąca

przeczytaj więcej 

Kancelaria jest czynna:

- w poniedziałki i wtorki po porannej Mszy świętej,
- w czwartki i piątki po Mszy wieczornej.

Parafia Matki Boskiej Piekarskiej,
Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
ul. Opatowicka 112, 42-612 Tarnowskie Góry
tel./fax: +48 32 285 48 48
parafia@opatowice.pl

przeczytaj więcej

Newsletter
Ks. Paweł Łukaszyk

Urodził się 25 maja 1983 roku w Pyskowicach. Pochodzi z parafii św. Mikołaja w Pyskowicach. Ma siostry Renatę i Agnieszkę oraz brata Andrzeja. Ukończył LO im. M. Konopnickiej w Pyskowicach. Pracę magisterką napisał nt. „Objawienie się sacrum w przyrodzie na podstawie »Traktatu o historii religii« Mircei Eliadego". Praktykę diakońską odbył w bytomskiej parafii św. Anny. Interesuje się medytacją Pisma Świętego w formie lectio divina, lubi górskie wędrówki. Od 1 września 2008 do 23 sierpnia 2009 był wikariuszem w parafii Św. Trójcy w Bytomiu. Od 24 sierpnia 2009 roku pełni posługę wikariusza w naszej parafii. Opiekuje się grupami: Dzieci Maryi i ministrantami. Uczy religii w Szkole Podstawowje nr 15. Dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza został odwołany z dniem 23 sierpnia 2013 r.

Ks. Edward Pawołka

(2010 - 2012)

Ks. Marian Brańka

(1986-1989)

Ks. Konrad Lempa

(1989-1993)

Ks. Grzegorz Skop

(1991-1998)

Ks. Dariusz Grzeszczak

(1996-2001)

Ks. Andrzej Giszka

(1998-2003)

Ks. Artur Pytel

(2001-2006)

Ks. Mariusz Woźniak

(2008-2009)

Ks. Joachim Koza

(2006-2010)

Ks. Wacław Borek - rezydent

Urodzony 2 września 1966 r. w Woźnikach. Doktor teologii, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego, adiunkt w Katedrze Egzegezy Ksiąg Nowego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Święcenia kapłańskie przyjął w Gliwicach 19 czerwca 1993 r. Pełnił w naszym kościele posługę wikariusza  w latach 1993 - 1996. Po zwieńczeniu doktoratem studiów biblijnych w Rzymie, mianowany został 1 września 2004 rezydentem w tutejszej parafii. Poza pomocą świadczoną w zwyczajnej pracy duszpasterskiej, od lat prowadzi tutaj kręgi biblijne, obejmujące formacją grupę kilkudziesięciu osób nie tylko z naszej parafii. Więcej na ten temat: http://www.gliwice.biblista.pl/.
Z dniem 23.03.2016 r. odwołany z funkcji rezydenta.

Ks. Przemysław Tyburski

Urodził się 30 marca 1977 roku w Bytomiu. Od 23 sierpnia 2013 roku pełni posługę wikariusza w naszej parafii. Opiekuje się grupami: Dzieci Maryi i ministrantami. Uczy religii w Szkole Podstawowej nr 15.

Ks. Robert Czornik

1.9.2012. - 31.10.2014.

Cookies© Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej