Opatowice na żywoyou tube
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pracują w parafii

Niedziele i święta w lipcu i w sierpniu:
7.00, 9.00, (10.30 w Domu Pomocy Społecznej), 12.00, 16.30, 18.00

Niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00

Święta zniesione: 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

Dni powszednie: 8.00, 18.00

intencje tygodnia

REKOLEKCJE ADWENTOWE

przeczytaj więcej 

Kancelaria jest czynna:

- w poniedziałki i wtorki po porannej Mszy świętej,
- w czwartki i piątki po Mszy wieczornej.

Parafia Matki Boskiej Piekarskiej,
Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
ul. Opatowicka 112, 42-612 Tarnowskie Góry
tel./fax: +48 32 285 48 48
parafia@opatowice.pl

przeczytaj więcej

Newsletter
Ks. prałat Eugeniusz Bienek - proboszcz

Urodzony 4 września 1951 roku w Bytomiu. Studia teologiczne ukończone w Krakowie. Praca magisterska z teologii moralnej obroniona w Papieskiej Akademii Teologicznej. Święcenia kapłańskie przyjął w Katowicach 7 kwietnia 1977 roku z rąk księdza biskupa Herberta Bednorza. Był wikariuszem w parafiach: św. Michała w Michałkowicach, św. Barbary w Chorzowie, świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku Białej. Ustanowiony proboszczem i budowniczym kościoła w Tarnowskich Górach - Opatowicach 16 września 1987 roku. Przez dwie kadencje (1997 - 2008) był dziekanem dekanatu Stare Tarnowice. Ks. Eugeniusz Bienek jest kapelanem Jego Świątobliwości, radcą duchownym, członkiem Rady Wydziału Duszpasterskiego, dyrektorem rejonu Caritas, oraz sędzią diecezjalnym.

Ks. Maciej Węglarz - wikary

Urodzony 21 czerwca 1978 roku w Grodkowie ŚL. Studia teologiczne ukończył w Opolu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Księdza Biskupa Jana Wieczorka 7 czerwca 2003 roku. Od 18 sierpnia 2003 jest wikariuszem w naszej parafii. Aktualnie odbywa rekonwalescencję po wypadku komunikacyjnym, któremu uległ w 15 sierpnia 2008 roku.

Ks. Krzysztof Grzegorczyk

Urodził się 23 maja 1975 r. w Gliwicach. Święcenia kapłańskie przyjął 18.05.2002 r. Ustanowiony wikariuszem w naszej parafii od 23.08.2015 r. Jest katechetą w Gimnazjum nr 4 oraz w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. Opiekuje się młodzieżą gimnazjalną i ponadgimnazjalną.

ks. Piotr Rochoń - kapelan

ur. 17.10.1975 r. w Gliwicach. Święcenia kapłańskie przyjął 10.06.2000. w Gliwicach. Ustanowiony z dniem 23 marca 2016 r. Kapelanem Szpitalnym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym oraz Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach.

Ks. Paweł Pindral

urodził się 24 października 1976 r. w Tarnowskich Górach. Święcenia kapłańskie przyjął 18 maja 2002 roku. Od 23 sierpnia 2016 roku pełni posługę wikariusza w naszej parafii. Opiekuje się grupami: Dzieci Maryi i ministrantami. Uczy religii w Szkole Podstawowej nr 15.

Cookies© Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej